17 квітня 2018 року в ІПО довершився семінар «Документування іноземних студентів та абітурієнтів: сучасні виклики, законодавство, досвід».

В Інституті післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшов навчальний семінар  «Документування іноземних студентів та абітурієнтів».

Гостями семінару стали співробітники з усієї України підготовчих відділень закладів вищої освіти, що працюють з іноземними громадянами.

В роботі семінару взяли участь фахівці: Державної міграційної служби України та Міністерства освіти і науки України.

Прогама семінару передбачала наступні питання для обговорення:

1. Правовий статус іноземних громадян та осіб без громадянства
2. Підстави для тимчасового перебування та проживання на території України іноземців та осіб без громадянства.
3. Оформлення і видача запрошень іноземцям та особам без громадянства на отримання візових документів для в’їзду в Україну.
4. Оформлення посвідки на тимчасове проживання іноземцям, які прибули в Україну з метою навчання.
5. Зміни в законодавстві у сфері реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні.
6. Нормативна база навчання іноземних громадян в Україні: легалізація та нострифікація документів про навчання.

Жваву дискусію та обговорення викликали виступи фахівців Державної міграційної служби України — заступника директора Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Валетенко Ольги та начальника відділу реєстрації та еміграції Лещенко Світлани.

Про правила та порядок перетину кордону України іноземними громадянами розповідав Стояновський Олексій, головний інспектор митного посту «Східний» Київської митниці ДФС.

Питання легалізації та нострифікації документів про навчання іноземних громадян слухачі обговорювали разом з Вагіною Тетяною, старшим спеціалістом ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України.

Учасники семінару обмінялися досвідом організаційної роботи з іноземними студентами, а також отримали друковані матеріали та методичні рекомендації від спікерів.

Опубліковано: 17.04.2018 в 21:16