Науково-практична конференція «Концепція змішаного навчання іноземних мов» для фахівців навчальних закладів України

      18 листопада 2016 року у Актовій залі Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Науково-практична конференція «Концепція змішаного навчання (BlendedLearning) іноземних мов з використанням онлайн платформи «LingvaSkills» для фахівців з мовної підготовки навчальних закладів України.

  Учасниками заходу стали триста викладачів-інноваторів англійської мови зі 180 навчальних закладів з усіх регіонів України.

sajt2

  Захід відкрив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який зазначив що Міністерство наразі зосереджено на системних якісних змінах стандартів змісту освіти та підтримує ініціативу Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Асоціації інноваційної та цифрової освіти щодо запровадження методу змішаного навчання англійській мові у вітчизняних навчальних закладах із застосуванням онлайн платформи вивчення іноземної мов «Lingva.Skills».sajt3

  Також з вітальним словом виступив Проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров який зазначив важливість впровадження інноваційних технологій у сучасну освіту та запросив всі навчальні заклади України долучитись до цієї ініціативи.

   Проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Бех звернувся до викладачів-інноваторів з порадою запроваджувати інноваційний підхід змішаного навчання англійській мові із застосуванням онлайн платформи вивчення іноземних мов «Lingva.Skills».sajt4

   У той же час Керівник Програми професійної підготовки PDP NATO О. Уруп-Медсен звернув увагу на те, що володіння іноземною мовою, є не розкіш, а необхідність у сучасному світі та закликав українську молодь вивчати англійську мову.

  Заступник Голови Державної служби зайнятості України Сергій Кравченко та Радник Міністра юстиції Віталій Гдичинський повідомили, що більше 80% структур з усіх регіонів Державної служби зайнятості України та Міністерства юстиції України вже навчаються у проекті, і планують подальше його використання.

  У свою чергу Голова Асоціації інноваційної та цифрової освіти Станіслав Куценко повідомив, що за чотири місяці існування «Lingva.Skills» отримала більше 2 млн. заявок, ставши наймасовішім освітнім проектом в Україні.

  Методолог Соціального проекту з вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» (www.lingva.ua) Віталій Зубков та Голова Робочої групи щодо запровадження змішаного навчання іноземним мовам у навчальних закладах, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Дрозд представили «дорожню карту» реалізації ідеї змішаного навчання, яке поєднує аудиторні заняття з викладачем під час уроку та онлайн навчання, як ефективна альтернатива домашнім завданням.

            На підтримку ініціативи щодо запровадження змішаного навчання інших предметів виступила Координатор Соціального проекту онлайн навчання та побудови кар’єри «Академія Навичок» (www.skillsacademy.com) Марія Богуслав: «Безумовно даний метод є одним з найефективніших у світовій практиці, тому «Академія Навичок» вже допомагає викладачам реалізовувати «пілотні проекти» змішаного навчання у різних сферах знань задля кінцевої мети – запровадження компетентнісного підходу до навчання».

 sajt5

      Учасники конференції прийняли Резолюцію, в якій було підтримано поширення представленого методу змішаного навчання (blended learning) англійській мові та проведення наукових досліджень щодо застосування цього підходу у навчальних закладах України, а також було започатковано Мережу викладачів-інноваторів для подальшої модернізації системи освіти на базі Асоціації інноваційної та цифрової освіти.

Опубліковано: 21.11.2016 в 13:26